Život na priváte: 10 dôvodov, prečo bývať na Kramároch

autor:  Veronika Romanová

Internát alebo privát? Dilema, ktorú rieši pravidelne každý vysokoškolák. Bývanie na priváte so sebou okrem vyšších mesačných nákladov prináša aj väčšie pohodlie. Ak však chcete bývať v centre Bratislavy, musíte si priplatiť. Na rade je teda plán B. Nájsť lokalitu, kde nebudete do školy cestovať hodiny v nekonečných zápchach. Miesto, kde sa v noci, pod nefungujúcou lampou, nebudete báť o svoj život. Neviete nič o Bratislave? Stačí sa obzrieť okolo seba. Možno práve cestou na pohotovosť zistíte, že žiť na Kramároch sa oplatí. Tu je 10 dôvodov prečo.

 

1. Poloprázdna MHD

Zabudnite na preplnené autobusy! Z Kramárov sa do centra mesta dostanete do desiatich minút. O pohodlie sa báť nemusíte. Trolejbusy sú poloprázdne.

2. Všade samá zeleň

Koniec sivým panelákom! Kramáre sú známe množstvom zelene a parkov. Už som spomenula, že na Kolibu a Železnú studničku je to polhodina peši?

3. Nemocnica na každom rohu

Pomoc je vďaka niekoľkým zdravotníckym zariadeniam v okolí vždy nablízku.

4. Výhľad pre bohov

Z kuchyne sa budete kochať romantickým pohľadom na Kamzík. Keď sa vám zunuje, z obývačky dovidíte až na Slavín.

5. Susedia snov

Zabudnite na neprispôsobivých susedov. Na Kramároch žijú tri skupiny ľudí. Jednou z nich sú tí bohatí, ktorí sa topia v luxuse. Na parkovisku majú niekoľko luxusných áut a nevedia parkovať. Druhí sú dôchodcovia, tí vás pravidelne spovedajú a karhajú ako vlastné vnúčatá. A treťou tí, ktorí sa tam ocitli náhodou. Napríklad ja.

6. Prvé záveje v Bratislave

Chýba vám sneh? Keď niekde v Bratislave začne snežiť, je to práve na Kramároch.

7. Oslobodzujúca kalamita

Keď potrebujete mať od všetkých pokoj, zachráni vás pravidelná kalamita. MHD sa do tejto časti mesta zaručene nedostane.

8. Koniec zmeškaným vlakom

Na stanicu sa dostanete do piatich minút. V najhoršej zápche do desatich.

 

9. Služby na dosah

Banky, supermarkety, reštaurácie, pošta a krčma. Čo viac potrebujete?

10. Neozbrojená prechádzka

V noci na Kramároch na ulici nestretnete nikoho. Cesty sú prázdne a jediné, čo počujete, je hlasná televízia nahluchlej susedy, ktorá ju zabudla vypnúť.

 foto: Hana Kuchárová