„Budúci novinári v Teleráne!“

autor: Katarína Winklerová


Ráno 12. decembra 2017 sa stalo pre študentov televízneho ateliéru žurnalistiky neobyčajným. Prečo? S našou vyučujúcou, doktorkou Simonou Mikušovou, sme sa stali súčasťou ranného vysielania Telerána.

   Nastavili sme si budík a s radosťou sa „rozbehli“ do Záhorskej Bystrice, odkiaľ Teleráno vysielajú. O takejto včasnej rannej hodine sme mohli vidieť aj niečo nevídané – prázdnu Bratislavu, takže nejaké pozitíva na rannom vstávaní sa určite nájsť dajú. Keď sme dorazili do štúdia, dramaturgička  Andy Varagyová nám vysvetlila našu úlohu: vytvoriť komix z Telerána! Spoločne sme zasadli za stôl a na chvíľku sme si pripomenuli, ako sme si kedysi každý deň kreslili. Do tohto nášho miniprojektu sme zakomponovali aj moderátorov  Romana Juraška a Lenku Šóošovú. Tým sa však naša úloha neskončila.

    Dvaja z nás sa stali na chvíľku skutočnými moderátormi. Kolega Jozef Buhaj spolu s moderátorkou Mirkou Almásy bravúrne zvládol odmoderovať počasie. Podobne kolegyňa Dominika Žilková, dopravný servis. Obaja si vyslúžili pochvalu v priamom prenose a my, ako správni kolektívni spolužiaci, sme boli na nich hrdí.

    V štúdiu bola veľmi príjemná atmosféra. Celý realizačný tím pôsobil veľmi milo, zohrato a profesionálne. K tejto atmosfére prispeli aj klauni zo združenia Červený nos. Okrem toho, že sme sa mohli porozprávať s kýmkoľvek, kto práve bol na „pľaci“, či mimo neho, sme mali možnosť nazrieť aj do strižní, či štúdia, odkiaľ sa k nám prihovárajú moderátori televíznych novín, športu, či počasia.


 Ako je v Teleráne zvykom, hosťujú v ňom veľakrát známe osobnosti. Nebolo tomu inak ani tento raz. Stretli sme sa napríklad s úradujúcou Miss Slovensko 2017 Hankou Závodnou, s tanečníkom Laci Strikeom a jeho rodinou, alebo so známym sesterským duom Twiins.


Summa summarum – „akcia Teleráno“ sa skončila nad očakávania a my sa veľmi tešíme, že sme boli jej súčasťou. Azda niekedy nabudúce opäť.

foto: Katarína Winklerová