Dunajská Streda otvorila nový štadión

autor: Ladislav Both

Futbalisti DAC Dunajská Streda odohrali v sobotu premiérový zápas na svojom novom štadióne. V doterajšom ligovom ročníku hrávali futbalisti zo Žitného ostrova v náhradnom domácom prostredí v Národnom tréningovom centre v Senci.

Prvý zápas v novej aréne odohrali proti úradujúcemu majstrovi z Trenčína. Domáci tím vyhral po góloch Živkovića a Luptáka 2:0. DAC teda zaznamenalo víťaznú premiéru v novej MOL Arene.

Nový štadión bol financovaný s podporou štátu v rámci projektu Slovenského futbalového zväzu. Na výstavbu taktiež použilo vedenie dunajskostredského klubu vlastné zdroje či financie z úveru. Výdavky spojené s výstavbou MOL Areny dosiahnu 22 miliónov eur. Celková kapacita po úplnom dokončení štadióna bude trinásťtisíc miest.

Projekt výstavby v Dunajskej Strede nie je ešte úplne hotový. Posledná časť rekonštrukcie nového futbalového areálu sa začne v novembri búraním starej hlavnej tribúny, pričom na jej mieste vyrastie nová. Predpokladané ukončenie prác v Dunajskej Strede sa odhaduje na koniec roka 2017.

foto: Peter Marko