Idylka v Idyle

autor: Terézia Nemčáková

Maličká reštaurácia Idyla na Miletičovej ulici si štamgastov nezískala moderným interiérom ani krásnymi čašníčkami. Jej kúzlom je dokonalá kombinácia slovenskej a talianskej kuchyne.

Na prvý pohľad nenápadný podnik svojich návštevníkov hneď pri vstupe ohromí. Vínovo červené steny, strohé osvetlenie, tmavý nábytok a stiesnenosť priestoru pôsobí na prvý dojem odstrašujúco. Kto sa však odváži povzniesť sa nad temnotu interiéru, zistí, že reštaurácia má svoju osobnosť. Chtiac nechtiac sa začne cítiť ako doma. Príjemne, a po treťom pohári ukážkového talianskeho vína, dokonca akosi útulne.

Práve menu je dôvodom, prečo je Idyla takmer vždy plná. Široký výber špecialít uspokojí azda aj toho najnáročnejšieho jedáka. Jedálny lístok ponúka všetko od zapekaných slimákov cez šaláty a cestoviny až po klasický nedeľný rezeň. Ceny sa vám síce budú zdať trochu privysoké, ale po tom, čo pred vás postavia obriu porciu, pochopíte prečo sú také. Personál má však pochopenie aj pre jemnejšie pohlavie, ktoré nie je vždy schopné vysporiadať sa s polkilogramovým steakom, a tak ponúka i polovičné porcie za polovičnú cenu. 

Hoci čašníci neoplývajú nesmiernym šarmom, sú vždy profesionálni a schopní poradiť vám s vašim výberom jedla či vína. Ich rada je vzácna aj tým, že sa nedržia čašníckeho pravidla, že to najdrahšie je vždy najlepšie. Práve naopak.

Idyla ponúka ako množstvo iných reštaurácií tiež obedové menu. To sa skladá z polievky dňa a dvoch variantov hlavného chodu. Avšak, ako sa hovorí, kto skôr príde, ten skôr melie. Preto vám odporúčam zastaviť sa na obed čo najskôr, okolo dvanástej sa už pred reštauráciou tiahne niekoľkometrový rad a špecialita dňa sa nebezpečne rýchlo míňa.

Jedinou chybičkou krásy sú toalety. Hoci sú plne vybavené a pravdepodobne rovnako čisté ako kdekoľvek inde, zariadenie z minulého storočia im dodáva odpudzujúci vzhľad. Ak sa však s ich návštevou rozhodnete počkať až na záver svojej návštevy, omámený chutným jedlom ste ochotní odpustiť Idyle aj tento prehrešok.

foto: Rozália Gešková