Jubileum na javisku

autor: Peter Kubínyi

Na katedrálke, o polnoci, oslávila doktorka Anna Sámelová, svoje narodeniny.

Vyšlo to na chlp presne. Na polnoc z 29. na 30. novembra, keď už bola katedrálka v plnom prúde, keď sme už program, ktorý s prvákmi pripravil doktor Adam Solga, mali za sebou, keď už niektorí videli dvojmo či dokonca trojmo a iní sa rozhodli, že si radšej zatancujú. Klasická študentská akcia, ktorej lesk a slávu jednoducho nič nemôže pokaziť, dokonca ani blížiace sa skúškové obdobie.

IMG_6576JPG

Nuž a keď udrela polnoc, lesk a sláva katedrálky sa spojila s ováciami pre doktorku Annu Sámelovú, lebo sa práve stala jubilantkou. Kde inde ako na akcii, kde mala všetkých svojich prvákov, ktorým je Nika, ako ju všetci volajú, ročníkovou vedúcou, ale zdá sa, že oveľa viac. Oni sú jej a ona je ich. A tak sa dožila toho, čo máloktorý pedagóg - prvým gratulantom sa stal celý prvý a tohto roku naozaj početný ročník študentov našej katedry. Žiadne formality, triumfálny príchod na javisko bývalého divadla West pri zvučke Rádia Twist, kde Nika kedysi pracovala, kytica kvetov, objatia, nadšený rev a jedna slza v oku.

IMG_6579JPG

Pedagógovia sa k nej dostali po hodnej chvíli, potom, keď ju jej prváci pustili, a v rukách mala aj ďalšiu kyticu.

Až sa na záver človeku bridí napísať: Všetko najlepšie, Nika! Vyznieva to veľmi formálne oproti tomu, ako sme jej všetci gratulovali na javisku. Ale všetko dobré do druhej polovice života jej, samozrejme, aj tak všetci želáme! Úprimne.

foto: Peter Kubínyi