Kam sa vybrať, keď vyhladnete v Michalovciach?

autor: Adrian Kocur

V jeden jesenný večer, ako sme tak s kamarátmi zabíjali čas posedávaním v autách, prišiel na nás hlad. Po dlhšom uvažovaní kam zájsť, čo je ešte otvorené, kde dobre varia, sme sa rozhodli... ísť na pizzu. Voľba padla na pizzeriu Romana, kde ako vodič pracuje náš kamarát. Je to tam síce trochu drahšie, ale majú otvorené do desiatej a pizza je tam vraj veľmi dobrá. Tak poďme to teda skúsiť.

Prevádzka sa nachádza blízko hlavného námestia v Michalovciach. Pre pracujúcich ľudí takmer ideálna lokalita. Taktiež pre tých, ktorí sa šli večer niekam zabaviť von. Je dobre viditeľná, nie je veľká, takže nepôsobí majestátne, skôr príjemne a útulne. V letných mesiacoch sa dá sedieť aj vonku na terase. Pri vstupe dnu zacítime príjemnú vôňu tejto hádam najznámejšej talianskej špeciality a ochotný personál nás usádza a obratom ruky podáva jedálne lístky.

V pizzerii sa pochopiteľne nepodáva iba pizza. Výber iných jedál, či cestovín však nie je bohvieaký. Objednali sme si pivo, ale len nealkoholické. Nuž, šoféri… Prišli sme však na pizzu, tak poďme si vyberať. Zvolili sme si sedliacku, jednu z mojich obľúbených. V takýto večerný čas tam už nebýva veľa ľudí, tak hádam nebudeme dlho čakať.

Kým ju piekli, mali sme čas lepšie sa popozerať po vybavení pizzerie Romana. Steny obložené drevom, miestnosť nie je priveľmi veľká a stolovanie – maximálne pohodlné. A okrem toho zamestnávajú aj pekné čašníčky! Ak to jedlo nepokazí, pizzeria má potenciál, aby sme ju navštevovali častejšie. Po asi štvrťhodinovom čakaní nám prinášajú objednané jedlo. Vyzerá super, vonia super. Bude aj chutiť? Vyskúšame. Je skvelá! Akurát prepečená a na prísadách, ktoré sa na ňu dávali, sa očividne nešetrilo. Po zjedení ešte chvíľu sedíme, hodnotíme a pripravujeme plány na ďalší deň. Táto pizzeria nás zaujala, lokalita je super, miestnosť je príjemná, pizza bola výborná a personál milý a prívetivý.

Nie som veľmi náročný zákazník, a tak hádam jediné, čo by som podniku mohol vyčítať, je slabá ponuka iných jedál než pizze. Ale to nič. Rád sa tam vrátim aj nabudúce.

Foto: Rozália Gešková