Maškrtné jazýčky si v Mondieu zaručene zgustnú

autor: Petra  Vörösová 

Podmanivá aróma víta návštevníkov s maškrtnými jazýčkami už vo dverách. Cítite všehochuť pestrých druhov jedál mimoriadne vysokej kvality. Nie nadarmo sa tam z času na čas zastaví na kávu i najlepšia slovenská tenistka Dominika Cibulková.

Lokalita, kde sa Mondieu nachádza, je ideálna najmä preto, že je v Starom meste – či už na Panskej alebo Laurinskej ulici. Dá sa tam len tak zastaviť hocikedy, cestou z fitnesscentra, do školy či z práce.

Pravdepodobne vám začnú sliny tiecť po brade, keď sa pozriete do nápojového lístka. Od luxusnej horúcej čokolády s konzistenciou ako z pravej čokoládovne zdobenej jahodami cez zázvorovo-uhorkovo-limetkové limonády po nezvyčajné kombinácie smoothie nápojov. Jednou z dych vyrážajúcich tekutín je napríklad smoothie pre regeneráciu svalstva v zložení avokádo, hruška, maliny, BIO kokosové mlieko, BIO chlorela, BIO Acai bobule a BIO konopný proteín.

Väčšia bomba pre bonvivánov s epikurejskými chúťkami však prichádza v podobe jedálného lístka. Raňajkové menu predstavuje sladkú i slanú alternatívu. Pripravení na všetko. Nájdeme v ňom nielen slasť v podobe čerstvo upečených croissantov, domáceho müsli s mandľovým mliekom a ovocím, ale i omeletu s baby špenátom, parmezánom a pečivom. Ďalej ponúkajú, a to celý deň, rozmanité nátierky, bagety, šaláty, variácie palaciniek – gaštanové, kakaové, mandľové. Výber do aleluja! Oči sa potešia i pri pohľade na nasladko alebo naslano pripravené zdravé pšeno alebo pohánku. Pod chutnými minútkami nájdeme mix syrov s olivami a pečivom, alebo cícerovo-hľuzovkové či paradajkové pesto s pečivom.

Čašníci sú flexibilní, ochotní, vyškolení, usmiati, jednoducho - očividne dobre zaplatení. Zavše si s vami radi zavtipkujú.

Jedným z mála mínusov sú - ceny. Mondieu, alebo po slovensky Bože môj, je úrovňou tak vysoko, že si tie ceny môžu pokojne dovoliť, klientelu budú mať vždy. Bohvie, či sa, pokiaľ ide o názov, názvom inšpirovali pesničkou Edith Piaf alebo túžbou počuť slovenský preklad výrazu po ochutnaní niektorej z tamojších delikates. Málokde nájdeme také zdravé a precízne pripravené kombinácie jedál. Žiaľ, ak vás nefinancuje bohatý tatko, alebo ste nevyhrali v lotérii, asi tam nebudete chodiť každý deň.

Foto: autorka