Mladí ľudia si u nás podávali kľučku


autor: Peter Kubínyi

Deň otvorených dverí na Katedre Žurnalistiky Filozofickej fakulty UK v Bratislave, sobota, 27. januára 2018. Šanca pre tých, ktorí sa chcú pozrieť, ako naša katedra funguje, zistiť, čo ponúka, rozhodnúť sa, či uvažujú nad správnym štúdiom.


IMG_6511JPG


„Rada rozprávam,“ povedala nám Timea Váňová od Nitry. „A pretože rada rozprávam, zaujímam sa o žurnalistiku. Veď k novinárstvu patrí aj rádio a v ňom by som mohla rozprávať koľko chcem a ešte by mi za to aj platili. Páčilo by sa mi byť moderátorkou, ale aj správy sú dobré. Mohla by som ich čítať.“


IMG_6501JPG


„Rád píšem slohy,“ skonštatoval Marián Galajda z Košíc. „Mám tvorivé vlohy. A tak by som chcel písať články.“ O čom? „To ešte neviem. Ale baví ma šport.“ Nakoniec povie, že sa mu páčilo aj v RTVS, lebo raz, už dávno, keď mali deň otvorených dverí tam, si vyskúšal dabing.


IMG_6508 1JPG


Dvaja z vyše deväťdesiatich záujemcov, ktorí si v sobotu na katedre doslova podávali kľučku. Možno si poviete, že toho o novinárčine veľa nevedia, ale veď práve preto prišli! Azda sa raz nad svojimi slovami pousmejú Timea i Marián, ak sa im podarí stať sa novinárskymi hviezdami.


foto: Peter Kubínyi