Nevedeli sme, že sme na kampani Smeru, tvrdia dôchodkyne

autor: A. Gajdošová, A. Grečnárová, P. Kubalová, 1.ročník

BRATISLAVA. Pri vstupe na každoročné podujatie pri príležitosti osláv dňa žien, ktoré už tradične organizovala politická strana Smer - sociálna demokracia bolo potrebné predložiť lístky. Dialo sa tak aj napriek tomu, že podujatie bolo verejné.

unnamedjpg

Vstupenky boli poskytnuté do organizácie Jednota dôchodcov alebo prišli dámam na dôchodku priamo do schránok. Ostatné osoby, ktoré mali záujem zúčastniť sa, museli kvôli lístkom kontaktovať politickú stranu Smer.

Väčšina žien navštevuje podujatie každoročne, avšak niektoré z nich tam boli po prvýkrát.  ,,Sme dôchodci a máme čas. Nikdy pred tým sme tu ešte neboli a chceli sme to vidieť.” povedala jedna zo zúčastnených dám. Mnoho z nich plánuje navštíviť podujatie aj budúci rok.

Všeobecne sa program všetkým veľmi páčil. Väčšina opýtaných však netušila, kto je organizátor. ,,My sme prišli iba kvôli Helene Vondráčkovej. Nie som podporovateľka Smeru, ale povedala som si, že tie politické prejavy nejako prežijem.” s úsmevom odvetila pani Mária K. na otázku o dôvode príchodu. Jej priateľka mala na to iný názor: ,,Nepáčilo sa mi, že tam bolo toľko politiky. Prehnali to.”

,,Idete voliť? Ak áno koho?” znela posledná otázka. Odpoveď bola takmer vždy jednoznačné áno. Mnohé ženy sa nachádzali v procese rozhodovania. Iné sa prikláňali k Marošovi Šefčovičovi, no našli sa aj podporovateľky Zuzany Čaputovej.