Prvá tlačovka

autor: Andrej Sárközi

Naši prváci sa prvýkrát zúčastnili tlačovej konferencie v hoteli Roset Boutique v historickom centre Bratislavy. Budúci novinári navštívili átrium hotela v polovici apríla, kde sa ocitli medzi skúsenými novinármi pokrývajúcimi rezort zdravotníctva.

Lekár a sexuológ Igor Bartl hovoril o prevencii ochorení močových ciest. Svoje úvodné slová adresoval budúcim novinárom: ,,My, lekári, nie sme ako niektorí iní ľudia v našej krajine, ktorí vami budú opovrhovať a urážať vás. Sme totiž veľmi radi, že vás máme. Uznávame prácu, ktorú robíte a dokonca vás potrebujeme oveľa viac, ako by si niektorí mohli myslieť.“Týmto úvodom si, samozrejme, získal pozornosť študentov.

Tí si na jeho prednášky robili nahrávky, poznámky do svojich zošitov či notebookov, aby potom mohli spracovať danú tematiku na ich ďalšej prednáške v škole. Dojmy začínajúcich novinárov boli pozitívne. ,,Dozvedela som sa o prevencii týchto ochorení veľmi veľa a, podľa môjho názoru, je veľmi dôležitá nielen pre nás ženy,“skonštatovala študentka Kristína. Ďalší postoj vyjadrila študentka Simona: ,,Tlačová beseda bola samozrejme zaujímavá,”povedala a neskôr dodala: ,,Pravdaže, prvýkrát je to pochopiteľne krásny zážitok.” 

Prváci majú prvú tlačovú konferenciu za sebou a mnohí sa už tešia na ďalšiu.

 

foto: Andrej Sárközi