Kolíska kultúrnych vojen

Päťdesiat štátov, viac ako 331 miliónov obyvateľov a množstvo kultúrnych vojen. Áno, aj takto by sa dali definovať Spojené štáty americké. I keď polarizácia spoločnosti a kultúrne vojny sú všade na svete, z USA o nich počujeme asi najviac. Kultúrne vojny môžeme definovať ako konflikty medzi skupinami s rôznymi názormi, presvedčením a filozofiou. Zvyčajne sa vzťahujú na témy, v ktorých panuje všeobecný spoločenský nesúhlas a polarizácia spoločenských hodnôt. Téma, ktorá práve rezonuje v Amerike, sú interrupcie. V júni 2022 zrušil Najvyšší súd v USA ústavné právo na vykonanie interrupcie, pričom rozhodnutie o jeho povolení ponechal na jednotlivé štáty americkej únie. Každá krajina sa k tomu postavila inak a niektoré ich dokonca úplne zakázali. Na to, ako v Amerike vnímajú uvádzané konflikty, či je nejaká podobnosť USA so Slovenskom alebo čo nastalo po zrušení ústavného práva na interrupcie, mi odpovedal spravodajca RTVS Štefan Hudec. Všetky odpovede, ktoré zazneli v rozhovore sú jeho osobný názor a nijako sa nespájajú s jeho zamestnaním a ani s inštitúciou, kde pracuje. 

Pociťujete kultúrne vojny v USA? Ktoré najviac? 

Kultúrne vojny definujú USA za posledné roky. Často mám pocit, že nielen na politickej úrovni, ale aj v bežných rozhovoroch, ľudí nezaujímajú zásadné problémy, ako napríklad stav ekonomiky, vojna na Ukrajine, nevenujú pozornosť sociálnym problémom, stavu školstva či zdravotnej starostlivosti – špeciálne to, že milióny Američanov nemajú zdravotné poistenie. Ale venujú sa kultúrnym vojnám. Zaujímajú ich tieto zástupné problémy, napríklad interrupcie, či sa vyučuje na základných školách kritická rasová teória, k akým knihám majú prístup malé deti v knižniciach. Kultúrne vojny bolo veľmi jasno vidieť aj počas pandémie COVID-19, keď sa na Floride a v konzervatívnejších štátoch, napríklad v Texase, konali obrovské protesty proti tomu, že ľudia museli povinne nosiť rúška. Šírili sa aj hoaxy a konšpiračné teórie o vakcínach. Konflikty sú v USA veľmi výrazné a aj vďaka sociálnych sieťam sa často presúvajú do Európy, teda aj na Slovensko. Očakáva sa, že kultúrne vojny budú hlavnou témou ďalšej prezidentskej kampane v prezidentských voľbách 2024. Okrem Donalda Trumpa je reálne, že z republikánskej strany bude kandidovať aj guvernér Floridy Ron DeSantis. Teraz ho opäť zvolili a vo svojom víťaznom prejave hovoril, že jeho hlavnou témou má byť boj proti Voke culture – čo je označenie progresívneho hnutia. 

Je v USA citeľnejšie polarizovaná spoločnosť v porovnaní so Slovenskom?

Mám pocit, že je to veľmi podobné. Robil som reportáž z Colorado Springs, kde 22-ročný mladík vošiel do gay baru a zabil 5 ľudí a ďalších 25 osôb zranil. Colorado Springs je polmiliónové mestečko v štáte Colorado. Išlo o podobný útok z nenávisti ako sa odohral v Bratislave na Zámockej. Aj tu je vidno, že kultúrne vojny veľká časť americkej spoločnosti, aj keď podstatne menšia ako na Slovensku, chápe LGBTI+ komunitu ako nebezpečenstvo. Spoločnosť je taká polarizovaná, že potom dochádza k takýmto hrozným činom. Podľa mňa však bol medzi útokom v Bratislave a Colorado Springs jeden zásadný rozdiel – tento konkrétny útok v USA ihneď ostro odsúdili lídri naprieč celým politickým spektrom. Biely dom vydal vyhlásenie, senátori, guvernér štátu Colorado sa do toho zapojili, spoločnosť sa vzchopila. Ešte v ten večer boli bohoslužby za obete, cirkev túto vraždu odsúdila. 

Ďalšou témou, ktorá spoločnosť rozdeľuje, sú potraty. Amerika je veľmi komplexná, rozmanitá krajina. Na východnom a západnom pobreží sú veľmi liberálne štáty, ktoré majú už teraz aj v ústave zakotvené právo na interrupcie. Sú tu však aj štáty konzervatívnejšie, napríklad Alabama alebo Mississippi, kde sú umelé prerušenia tehotenstva značne obmedzené alebo nelegálne a ženy musia dlhé hodiny cestovať do iných častí USA, musia si zákrok zaplatiť, keďže ho často nepreplácajú poisťovne. 

Sú protesty pravidelné?

Američania sa neboja otvorene prejaviť svoj názor a áno, často aj na uliciach. Stačí si spomenúť na mohutné protesty hnutia Black Lives Matter po vražde Georgea Floyda. Mám však pocit, že v USA sa toho deje v posledných rokoch tak veľa, že mnohí ľudia sú už z politiky unavení a sústreďujú sa skôr na  vlastné životy. Nedávno došlo k streľbe na základnej škole v Texase v meste Uvalde, kde mladý útočník zabil množstvo detí.  Bola to obrovská téma, ihneď sa začalo diskutovať o sprísnení predaja zbraní. Pre nás v Európe je nepochopiteľné, ako je to možné, že v USA niekto len tak vojde do obchodu, kúpi si zbraň a potom príde do školy a zabije tam desiatky detí. Po prvotnom šoku, protestoch i snahe Bieleho domu presadiť napríklad v Kongrese zákaz predaja poloautomatických zbraní, došlo len k miernym úpravám legislatívy. V podstate sa zase nič nevyriešilo, pretože na to nebola politická vôľa. Veľká časť americkej spoločnosti totiž považuje držbu zbrane za svoje ústavné právo. 

Ktorá kultúrna vojna a protesty s ňou spojené boli podľa vás najsilnejšie?

Určite interrupcie sú posledné mesiace témou, ktorá najviac rezonuje. Napríklad vo Washingtone v okolí Najvyššieho súdu boli po zrušení ústavného práva na interrupcie pravidelné demonštrácie – ľudia sa zmobilizovali. Nielen v hlavnom meste, ale aj v iných častiach krajiny. To bolo veľmi viditeľné, viditeľný bol aj hnev ľudí. 

Čo si myslíte o rozhodnutí Najvyššieho súdu USA? 

Môj súkromný názor je, že ide o osobné rozhodnutie každej ženy, ktorá má mať právo rozhodovať o svojom tele.   

Zmenilo sa niečo od tohto rozhodnutia súdu?

V tom je asi aj rozdiel medzi Slovenskom a USA. Zdá sa mi, že my Slováci sme trochu pasívnejší. Ako som už spomínal, rozhodnutie Najvyššieho súdu zrušiť ústavné právo na potraty zmobilizovalo veľkú časť spoločnosti – politických lídrov, mimovládny sektor, občiansku spoločnosť, aj médiá. Namiesto pasivity,  bolo cítiť v spoločnosti hnev a iniciatívu niečo zmeniť. Vyšlo viacero prieskumov verejnej mienky, že toto rozhodnutie súdu je veľmi nepopulárne. Približne dve tretiny Američanov s ním nesúhlasia. Vo viacerých štátoch sa potom konali referendá – napríklad voliči v Kansase odmietli zákaz interrupcií a táto téma motivovala aj občanov, aby hlasovali v novembrových voľbách do Kongresu a regionálnych vlád za kandidátov, ktorí majú k potratom liberálny postoj. Vďaka tomu sa demokratom podarili udržať si väčšina v Senáte a ich straty v Snemovni Reprezentantov neboli až také veľké, ako sa očakávalo.

Myslíte si, že protesty dokážu zaistiť to, aby bolo takých konfliktov menej? 

Myslím, že tlak ulice môže často donútiť politikov ku zmene postoja a prijatiu nových zákonov. Demokrati sa v Kongrese USA snažia presadiť  nový zákon, kde bude garantovať federálne právo na interrupcie. Podobné iniciatívy sú aj na lokálnych úrovniach. Napríklad v štáte Michigan si ľudia v novembri odhlasovali, že chcú mať právo na umelé prerušenie tehotenstva vo svojej miestnej ústave. V Michigane vďaka tomu interrupcie zostanú legálne aj v budúcnosti. Ešte by som spomenul postoj náboženských skupín. V USA je množstvo cirkví, ktoré nie sú proti potratom. Aj v mojom okolí je niekoľko kostolov i synagóga, ktoré majú na dverách nápisy, ktoré podporujú právo ženy slobodne sa rozhodnúť o svojom tele – alebo majú na dverách dúhové vlajky. Ich postoj k týmto kultúrnym otázkam je omnoho liberálnejší, ako majú napríklad mnohí predstavitelia katolíckej cirkvi na Slovensku.

Autorka: Martina Dovjaková

Foto: Peter Kubínyi, Štefan Hudec

Martina Dovjaková
Najnovšie články od Martina Dovjaková (zobraziť všetky)

You Might Also Like

44 komentárov

 • Reply
  ppu-prof_Jab
  18. januára 2024 at 0:50

  Забота о обители – это забота о удовлетворении. Термомодернизация фасадов – это не только модный облик, но и обеспечение сохранения тепла в вашем уютном уголке. Специалисты, специалисты в своем деле, предлагаем вам переделать ваш дом в прекрасное место для жизни.
  Наши творческие решения – это не просто тепловая обработка, это художественная работа с каждым элементом. Мы осуществляем совершенному сочетанию между визуальным восприятием и практической целесообразностью, чтобы ваш дом преобразился не только пригодным для жизни, но и великолепным.
  И самое главное – приемлемые расходы! Мы полагаем, что высококачественные услуги не должны быть сверхдорогими. Утепление и обшивка дома стоимость начинается всего от 1250 руб/м².
  Использование современных материалов и технологий позволяют нам создавать теплоизоляцию, которая долго служит и надежна. Прощайте холодным стенам и дополнительным тратам на отопление – наше утепление станет вашим надежным препятствием перед холодом.
  Подробнее на https://www.ppu-prof.ru/
  Не откладывайте на потом заботу о благополучии в вашем доме. Обращайтесь к мастерам своего дела, и ваше жилье станет настоящим художественным творением, которое подарит вам тепло и уют. Вместе мы создадим дом, в котором вам будет по-настоящему удобно!

 • Reply
  peretyazhka_yjea
  2. februára 2024 at 10:07

  перетяжка мягкой мебели https://peretyazhka-mebeli-minsk.ru/.

 • Reply
  Scrap copper processing
  2. februára 2024 at 14:14

  Copper scrap evaluation Copper hydroxide recycling Recycled copper materials

 • Reply
  Scrap copper alloys
  3. februára 2024 at 12:51

  Copper scrap analysis Copper scrap trading platform Copper extrusion scrap

 • Reply
  Scrap copper trading
  3. februára 2024 at 15:25

  Copper scrap stockpiling Copper scrap crisis response Scrap copper waste disposal

 • Reply
  Aluminium scrap processing facilities
  4. februára 2024 at 9:27

  Aluminium scrap resource optimization Aluminium recycling market expansion Aluminium recycling collaborations

 • Reply
  Iron reclaiming yard
  4. februára 2024 at 19:05

  Scrap metal storage Ferrous material recycling emission reduction Iron scrap melting

  Ferrous material pricing strategies, Iron recycling industry, Scrap metal environmental impact

 • Reply
  Iron waste recycling centers
  5. februára 2024 at 2:33

  Sustainable metal processing Ferrous material recycling sustainability practices Iron salvage yard services

  Ferrous scrap residue, Iron salvage yard, Metal scrap yard management

 • Reply
  Scrap aluminium upcycling
  5. februára 2024 at 13:00

  Metal recycling and recovery solutions Scrap aluminum recovery Scrap aluminium pricing strategies
  Scrap metal recovery methodologies, Aluminum cable scrap recycling companies, Metal salvaging

 • Reply
  Aluminium scrap pyrolysis
  6. februára 2024 at 4:56

  Scrap metal repurposing solutions Aluminium scrap melting furnaces Aluminium scrap emission control
  Metal recycling certification, Recycling aluminum cable, Scrap metal reclamation processes

 • Reply
  Scrap aluminium reutilization
  6. februára 2024 at 22:39

  Scrap metal regeneration center Aluminium scrap alloy innovation Aluminium byproduct repurposing
  Metal reclaiming center, Aluminum cable scrap transportation logistics, Scrap metal industry trends

 • Reply
  Scrap iron reclaiming center
  7. februára 2024 at 13:32

  Scrap metal resale Ferrous metal exports Iron reclaiming and reprocessing

  Ferrous material recycling economics, Iron raw material procurement, Metal waste recycling yard

 • Reply
  Aluminium recycling machinery
  7. februára 2024 at 19:47

  Scrap metal reclamation and reutilization services Scrap aluminium authenticity Scrap aluminium industry trends
  Metal waste compaction services, Aluminum cable scrap buyer, Scrap metal refurbishing

 • Reply
  Iron recovery facility
  8. februára 2024 at 1:20

  Scrap metal sourcing solutions Ferrous material market analysis Iron scrap refabrication

  Ferrous material recovery yard, Iron waste recycling solutions, Scrap metal reclamation and utilization

 • Reply
  Aluminium recycling contributions
  8. februára 2024 at 6:05

  Metal reclamation and recovery yard Aluminium recycling rate optimization Aluminium stamping recycling
  Metal reclaiming Yard, Aluminum cable shredders, Metal scrap reutilization

 • Reply
  Iron waste recycling center
  8. februára 2024 at 14:50

  Metal waste reclamation centers Ferrous material pulverizing Iron recycling and recovery services

  Ferrous material refining, Iron reclamation and recovery center, Metal baling services

 • Reply
  Recycling technologies for aluminum scrap
  8. februára 2024 at 21:03

  Metal scrap collection services Aluminum scrap legislation and regulations Scrap aluminium alloying
  Metal waste recycling services, Recycling process for aluminum cable, Metal scrap recycling center

 • Reply
  Iron sorting
  9. februára 2024 at 8:04

  Metal scrap reclaiming services Ferrous material recycling guidelines Iron and steel scrapping and recuperation

  Ferrous material resource conservation, Iron waste reclamation and reprocessing, Metal waste recovery and reuse

 • Reply
  Aluminium recycling processing solutions
  9. februára 2024 at 12:13

  Metal waste reusability Aluminium recycling process Aluminum scrap recycling regulations
  Scrap metal recycling and recovery, Aluminum cable scrap prices per pound, Scrap metal testing

 • Reply
  Copper scrap safety protocols
  10. februára 2024 at 12:53

  Copper scrap sorting technologies Copper is one of the oldest metals known to man, dating back to ancient times when copper tools were first used by early humans to hunt animals and build structures. The metal is highly versatile, malleable and ductile, making it an ideal material for a range of applications. Over the centuries, copper has been used to make everything from coins and jewelry to electrical wiring and plumbing pipes. Copper alloys, which are mixtures of copper and other metals, have also played a significant role in human history. The earliest known copper alloy is bronze, which has been dated back as far as 3500 BCE. Bronze, which is made by mixing copper and tin together, was used extensively in ancient times to make weapons, tools, and art objects. Over time, new copper alloys were developed that possessed different properties and characteristics. Brass, for example, is made by mixing copper with zinc, and is used for a wide range of applications due to its strength, corrosion resistance, and attractive golden color. Other copper alloys include cupronickel, which is made by mixing copper with nickel, and is used for marine applications due to its resistance to seawater corrosion. Today, copper and copper alloys continue to be used in a wide range of applications, including electronics, construction, transportation, and more. The metal’s excellent conductivity and corrosion resistance make it a popular choice for wiring and circuitry, while its strength and durability make it ideal for use in plumbing and HVAC systems. Overall, the history of copper and copper alloys is a long and storied one, dating back thousands of years. The metal’s versatility and unique properties have ensured that it remains an important material in modern times, with a wide range of applications in countless industries around the world Metal reprocessing services Copper scrap dealer network Copper recycling best practices Copper scrap containers Copper scrap furnace technology Metal recycling services

 • Reply
  SLhanehed
  11. februára 2024 at 0:27

  Para Que Sirve Cialis 20 Mg Precio
  (Moderator)
  Cialis 5 mg prezzo cialis 5 mg prezzo tadalafil 5 mg prezzo

 • Reply
  Iron scrap recovery and reclaiming
  11. februára 2024 at 3:09

  Metal separation services Ferrous material recycling audit Iron scrap reclaiming strategies

  Ferrous material key performance indicators, Iron scrap reclaiming yard, Metal reclaiming and utilization

 • Reply
  Avtoshkola_rfSi
  13. februára 2024 at 0:07

  Получи права управления автомобилем в лучшей автошколе!
  Стань профессиональной карьере вождения с нашей автошколой!
  Успей пройти обучение в лучшей автошколе города!
  Учись правильного вождения с нашей автошколой!
  Стремись к безупречным навыкам вождения с нашей автошколой!
  Научись уверенно водить автомобиль с нами в автошколе!
  Достигай независимости и свободы, получив права в автошколе!
  Прояви мастерство вождения в нашей автошколе!
  Открой новые возможности, получив права в автошколе!
  Запиши друзей и они заработают скидку на обучение в автошколе!
  Стремись к профессиональному будущему в автомобильном мире с нашей автошколой!
  Заводи и научись водить автомобиль вместе с нашей автошколой!
  Развивай свои навыки вождения вместе с опытными инструкторами нашей автошколы!
  Закажи обучение в автошколе и получи бесплатный консультационный урок от наших инструкторов!
  Достигни надежности и безопасности на дороге вместе с нашей автошколой!
  Прокачай свои навыки вождения вместе с лучшими в нашей автошколе!
  Учись дорожные правила и навыки вождения в нашей автошколе!
  Стань настоящим мастером вождения с нашей автошколой!
  Набери опыт вождения и получи права в нашей автошколе!
  Пробей дорогу вместе с нами – закажи обучение в автошколе!
  інструктор з водіння https://avtoshkolaznit.kiev.ua .

 • Reply
  p_n_fsMi
  14. februára 2024 at 23:20

  Вишукана краса пін ап
  ігри слоти безкоштовно https://pinupcasinoqgcvbisd.kiev.ua/ .

 • Reply
  remontnaya_hkEi
  15. februára 2024 at 13:16

  Тайны использования ремонтной смеси
  смесь раствора для кладки кирпича http://www.remontnaja-smes-dlja-kirpichnoj-kladki.ru/ .

 • Reply
  Copper radiator scrap buyer
  16. februára 2024 at 4:55

  Copper scrap industry regulations Copper slab scrap procurement Metal waste management
  Copper cable granulation process, Metal scrap facility, Copper scrap market research

  Metal waste smelting, Copper scrap monitoring, Copper cable stripping process, Metal waste reclaiming yard

 • Reply
  Scrap iron recovery facility
  16. februára 2024 at 5:44

  Scrap metal repur Metal waste removal Iron repurposing yard

  Ferrous metal salvaging, Iron material recycling, Sustainable metal scrap processing

 • Reply
  Plisse_cop
  18. februára 2024 at 0:27

  Уважаемые Гости!
  Вводим вам инновационное концепт в мире стилистики домашней обстановки – шторы плиссе. Если вы движетесь к безупречности в всех аспекте вашего жилища, то эти занавеси превратятся замечательным выходом для вас.
  Что делает шторы плиссе таковыми единственными? Они сочетают в себе элегантность, действенность и эффективность. Благодаря особенной постройке, технологичным материалам, шторы плиссе идеально подходятся для любого другого пола, будь то палата, спальня, плита или трудовое пространство.
  Закажите шторы плиссе – сформируйте уют и красоту в вашем жилище!
  Чем привлекательны шторы плиссе для вас? Во-первых, их уникальный проект, который добавляет прелесть и шик вашему месту. Вы можете отыскать из разнообразных текстур, цветов и подходов, чтобы подчеркнуть особенность вашего дома.
  Кроме того, шторы плиссе предлагают полный арсенал функциональных вариантов. Они могут регулировать степень света в помещении, покрывать от солнечных лучей, обеспечивать интимность и формировать комфортную среду в вашем доме.
  Наш ресурс: https://www.tulpan-pmr.ru
  Наша фирма поможем вам выбрать шторы плиссе, какие прекрасно подходят к для вашего дома!

 • Reply
  Pinup
  20. februára 2024 at 12:02

  pin-up-casino-play-for-money-official.com

  Перебежать в течение личный кабинет. Приняться на кнопочку «Общак». Сделать свой выбор кот выбором пригодной системы, предначертить необходимую сумму депозита и напереть «Дополнить». Энергосистема неумышленно разинет шлиф, кае что поделаешь уписать реквизиты стиры, на тот или иной хорэ производиться депозит.
  Яко можно вытворить вместе с бонусами в течение пин ап?
  Чтобы воротить бонус, шулер должен свершить экспресс ставки с реального без, превосходящие необходимую сумму бонуса в течение 5 раз. В ТЕЧЕНИЕ чума ступают чуть только «экспрессы» от 3-х мероприятию кот коэффициентами от 1.40 для любого события. Учитываются условия изо разделов «Лайв» равно «Линия».
  pin-up-casino-play-for-money-official.com

 • Reply
  1_yksn
  20. februára 2024 at 17:55

  Bet on all your favorite sports at 1xBet
  Win Big with 1xBet: The Top Sports Betting Platform
  Experience the Excitement of Online Betting with 1xBet
  Get in on the Action with 1xBet: The Best Sports Betting Site
  Unleash Your Winning Potential with 1xBet
  Bet and Win with Confidence at 1xBet
  Join the 1xBet Community and Start Winning Today
  The Ultimate Sports Betting Experience Awaits at 1xBet
  1xBet: Where Champions Are Made
  Take Your Betting to the Next Level with 1xBet
  Get Ready to Win Big at 1xBet
  Multiply Your Winnings with 1xBet’s Exciting Betting Options
  Elevate Your Sports Betting Game with 1xBet
  Sign Up for 1xBet and Start Winning Instantly
  Experience the Thrill of Betting with 1xBet
  1xBet: Your Ticket to Winning Big on Sports
  Don’t Miss Out on the Action at 1xBet
  Join 1xBet Today and Bet on Your Favorite Sports
  Winning Has Never Been Easier with 1xBet
  Get Started with 1xBet and Discover a World of Betting Opportunities
  Download 1xbet 1x bet app .

 • Reply
  FobertTaf
  21. februára 2024 at 19:41

  specializes in providing high-quality industrial equipment for a wide range of applications. We offer reliable solutions to meet the needs of our customers, ensuring their satisfaction with our products and services. Our company is committed to excellence and continuous improvement to better serve our customers.

  ZAHRY MACHINERY EQUIPMENT LLC Zeolite Heavy Equipment LLC zahry machinery equipment llc ZAHRY MACHINERY EQUIPMENT LLC Zeolite Heavy Equipment LLC Zeolite Heavy Equipment LLC Zeolite Heavy Equip zeolite heavy equipment llc Zeolite Heavy Equipment LLC Zeolite Heavy Equipment LLC 1ab6bbc

 • Reply
  Stephenput
  21. februára 2024 at 20:50

  zeolite heavy equipment llc is a company specializing in the supply and servicing of high-quality industrial equipment. We offer a wide range of equipment for various industries, including construction, mining, agriculture, and more. Our goal is to provide our customers with reliable and efficient solutions for their businesses.

  zahry machinery equipment llc zahry machinery equipment llc Zeolite Heavy Equipment LLC Zeolite Heavy Equipment LLC ZAHRY MACHINERY EQU zeolite heavy equipment llc zahry machinery equipment llc zeolite heavy equipment llc Zeolite Heavy Equipment LLC Zeolite Heavy Equipment LLC a24ac78

 • Reply
  FobertTaf
  22. februára 2024 at 13:11

  Aviator Spribe играть без риска
  In my opinion you are mistaken. I can defend the position. Write to me in PM, we will communicate.
  Добро пожаловать в захватывающий мир авиаторов! Aviator – это увлекательная игра, которая позволит вам окунуться в атмосферу боевых действий на небе. Необычные графика и захватывающий сюжет сделают ваше путешествие по воздуху неповторимым.

  Попробуйте свою удачу с игрой Aviator Spribe казино играть прямо сейчас!
  Aviator игра позволит вам почувствовать себя настоящим пилотом. Вам предстоит совершить невероятные маневры, выполнять сложные задания и сражаться с противниками. Улучшайте свой самолет, чтобы быть готовым к любым ситуациям и становиться настоящим мастером.
  Основные особенности Aviator краш игры:
  1. Реалистичная графика и физика – благодаря передовой графике и реалистичной физике вы почувствуете себя настоящим пилотом.
  2. Разнообразные режимы игры и миссии – в Aviator краш игре вы сможете выбрать различные режимы игры, такие как гонки, симулятор полетов и захватывающие воздушные бои. Кроме того, каждая миссия будет предлагать свои собственные вызовы и задачи.
  3. Улучшение и модернизация самолетов – в игре доступны различные модели самолетов, которые можно покупать и улучшать. Вы сможете устанавливать новое оборудование, улучшать двигательность и мощность своего самолета, а также выбирать различные варианты окраски и декорации.
  Aviator краш игра – это возможность испытать себя в роли авиатора и преодолеть все сложности и опасности воздушного пространства. Почувствуйте настоящую свободу и адреналин в Aviator краш игре онлайн!
  Играйте в «Авиатор» в онлайн-казино Pin-Up
  Aviator краш игра онлайн предлагает увлекательную и захватывающую игровую атмосферу, где вы становитесь настоящим авиатором и сражаетесь с самыми опасными искусственными интеллектами.
  В этой игре вы должны показать свое мастерство и смекалку, чтобы преодолеть сложности многочисленных локаций и уровней. Вам предстоит собирать бонусы, уклоняться от препятствий и сражаться с врагами, используя свои навыки пилотирования и стрельбы.
  Каждый уровень игры Aviator краш имеет свою уникальную атмосферу и задачи. Будьте готовы к неожиданностям, так как вас ждут захватывающие повороты сюжета и сложные испытания. Найдите все пути к победе и станьте настоящим героем авиатором!
  Авиатор игра является прекрасным способом провести время и испытать настоящий адреналиновый разряд. Готовы ли вы стать лучшим авиатором? Не упустите свой шанс и начните играть в Aviator краш прямо сейчас!
  Aviator – играй, сражайся, побеждай!
  Aviator Pin Up (Авиатор Пин Ап ) – игра на деньги онлайн Казахстан
  Aviator игра предлагает увлекательное и захватывающее разнообразие врагов и уровней, которые не оставят равнодушными даже самых требовательных геймеров.
  Враги в Aviator краш игре онлайн представлены в самых разных формах и размерах. Здесь вы встретите группы из маленьких и быстрых врагов, а также огромных боссов с мощным вооружением. Разнообразие врагов позволяет игрокам использовать разные тактики и стратегии для победы.
  Кроме того, Aviator игра предлагает разнообразие уровней сложности. Выберите легкий уровень, чтобы насладиться игровым процессом, или вызовите себе настоящий вызов, выбрав экспертный уровень. Независимо от выбранного уровня сложности, вы получите максимум удовольствия от игры и окунетесь в захватывающий мир авиаторов.
  Играйте в Aviator и наслаждайтесь разнообразием врагов и уровней, которые позволят вам почувствовать себя настоящим авиатором.

 • Reply
  tur_krEt
  26. februára 2024 at 9:55

  Путешествие по сказочным местам
  – Солнечный отдых: турция туроператоры
  подбор тура https://www.anex-tour-turkey.ru/ .

 • Reply
  tury_zwOa
  26. februára 2024 at 11:21

  Отдых на курортах Турции
  купить тур https://www.tez-tour-turkey.ru/ .

 • Reply
  gruzoperev_saEr
  27. februára 2024 at 15:35

  Быстрые грузоперевозки в Харькове
  компания для переезда http://www.moving-company-kharkov.com.ua .

 • Reply
  yachtrentalsnirof
  27. februára 2024 at 19:49

  http://yachtrentalsnirof.com

  A locality to approach prices in the interest of renting yachts, sailboats, catamarans in every direction the world and hire out your yacht cheaper.
  http://www.yachtrentalsnirof.com

Leave a Reply