OSOBNOSŤ ZA OPONOU – Peter Majtán

Ako sa z bezpečnostného analytika stala pravá ruka premiéra

Manažér, bezpečnostný analytik, vyšetrovateľ, copywriter, aj poradca. Osobnosť za oponou, vyštudovaný doktor práv a filozofie. Spoznal na vlastnej koži pravidlá i zákutia ázijského obchodu a kultúry. Predtým pôsobil ako bezpečnostný analytik v oblasti organizovaného zločinu na Slovensku. Nedávno sme ho mohli vidieť v úspešnom televíznom seriáli. Príjemný spoločník na debatu, odborne zdatný, ktorý pútavo skladá slová do zaujímavých myšlienok.

Takýto je 44-ročný Peter MAJTÁN, v tomto čase aj tajomník poradcov Predsedu vlády SR.

Ste poradcom premiéra. Považujete to za váš kariérny strop?
Pre úplnosť, už nie som len poradca predsedu vlády, ale aj tajomník zboru poradcov. Manažujem a riadim zbor, kde sú členovia zaoberajúci sa aktuálnymi témami. Som v priamom kontakte s premiérom, čo je vážna a zodpovedná úloha. Počas mojej profesijnej kariéry som ale zažil viaceré dramatické povolania. Bol som generálny riaditeľ a predseda predstavenstva v ázijskej obchodnej spoločnosti s tisíckami zamestnancov, desiatkami výrobných fabrík po celej Ázii. A to bola síce neporovnateľná, ale oveľa náročnejšia práca. Pracovať pre premiéra je veľmi zaujímavé. Je to pre mňa určite česť a taký prvý kontakt s politicko-manažérskou prácou.

Spomenuli ste vaše pôsobenie na nevšednom manažérskom poste v Ázii. Ako ste sa k tomu dostali?
Do Ázie som pôvodne vôbec nemal ísť. Na prácu do tejto spoločnosti ma zavolali cez agentúru, tá ma odporučila a pozvala na pohovor, kde si ma vybral priamo zástupca investorov. Tvrdili mi, že idem do silnej pracovnej skupiny, kde budem pôsobiť rok a v segmente projektový manažment. Mal som skúsenosti s obchodom a marketingom, ale až v poslednom kole som sa dozvedel, že pôjde o trh ázijský. Za rok som sa vypracoval z člena projektového manažmentu na riadiacu pozíciu. Mal som pod sebou 30-tisíc ľudí.

Je to poriadna armáda. Aké ťažké bolo adaptovať sa aj na prostredie s úplne odlišnou kultúrou a mentalitou?
Keď som zistil, že idem do Ázie, bolo to ako na hojdačke. Striedali sa vo mne očakávania, znechutenia i prekvapenia. Zvažoval som dokonca, že tam ani nepôjdem a že sa celého projektu vzdám. Nakoniec som si povedal – oukej, je to výzva a vyšiel som zo svojej komfortnej zóny. Ukázalo sa, že o Číne ako o krajine som mal úplne mylné predstavy. Nie je to nerozvinutý štát, kde nič nefunguje. Ľudia sú veľmi pracovití a flexibilní, veď je to krajina technológií a inovácií. Funguje tam úplne iný princíp obchodovania, komunikácie, zdvorilosti a obchodnej diplomacie. Trvalo mi veľmi dlho, kým som sa adaptoval, osvojil si tieto princípy a najmä – kým som to pochopil. Mal som veľkú výhodu, dostal som tlmočníka, ktorý mi prekladal z mojej rodnej reči do čínštiny a naopak. Bol to rodený Číňan, veľmi dobre sme vychádzali a pomáhali si. On sa zdokonaľoval v slovenčine a ja som nasával prvé čínske slová, ale aj kultúrne rozdiely a spôsoby komunikácie pri obchode medzi Európou a Áziou. Vytvorili sme si celkom priateľský vzťah a dodnes sme v kontakte.

V čom je obchodná stratégia v Číne iná než v našom, európskom priestore?
Predovšetkým v spôsobe komunikácie. Prvýkrát, keď som šiel na obchodné rokovanie, snažil so sa vystupovať ako profesionál. Vedel som, čo chcem dosiahnuť, na stretnutie som bol pripravený. Keďže som mal najvyššie postavenie v rámci obchodu, rokoval som o cenách, stretával som sa s dodávateľmi. Podarilo sa mi uzavrieť spoluprácu – podpísali sme zmluvu, na všetkom sme sa dohodli. Keď sa ale mala začať realizácia, firma sa prestala ozývať a komunikovať. Nerozumel som tomu. Až vtedy som sa dozvedel, že síce zmluvu podpíšete a dohodnete sa na podmienkach, ale prejavom skutočného uzatvorenia obchodu je niečo iné. Spolu sa posadiť za jeden stôl a spoločne si vychutnať jedlo. A to sa pri spomínanej spolupráci nestalo, takže všetko stratilo platnosť.

Tvrdíte, že jedlo má v Číne veľkú moc – čím to je?
Pokrm je v ázijskej kultúre znakom priateľstva. Je to posvätná vec. Ázijská kultúra je úplne iná ako slovenská. Veľmi ma zaujala a venoval som jej priestor aj v mojom osobnom živote, nielen v spojení s prácou. Napríklad aj doslovný preklad čínskeho pozdravu znamená: „Jedli ste už?” Takže spoločná večera alebo obed za jedným stolom má pre ľudí oveľa väčšiu hodnotu ako zopár navonok veľmi dôležitých podpisov.

Ak by sa vám naskytla zaujímavá pracovná príležitosť, vrátili by ste sa do Ázie znova?
Hovorí sa, nikdy nehovor nikdy, ale asi už nie… Keď som z Číny pred desiatimi rokmi odchádzal, mal som možnosť zostať tam, predĺžiť si zmluvu na ďalších päť rokov, usadiť sa natrvalo. Ponúkli mi naozaj dobré podmienky, ale bol som dlho preč. Mám silný vzťah k nášmu krásnemu Slovensku, cnelo sa mi za domovom. Predsa len, po štyroch rokoch strácate väzby s ľuďmi, vzťahy prirodzene ochladnú.

Z Číny ste si priviezli životnú skúsenosť. Súhlasíte, že vám v žilách prirodzene koluje obchodnícka krv?
Neviem, ale čosi pravdy na tom zrejme bude. Už ako malý chlapec som sa hral na obchodníka, takže obchod mi bol vždy veľmi blízky. Veľmi rád som kreslil a fotil. Tiež som inklinoval k spravodlivosti a k právu, ale skôr k filozofii práva ako napríklad trestný alebo obchodný zákon. Filozofia ma zaujala asi aj tým, že som rád mudroval, aj počúval. Všetky tieto záujmy sa odzrkadlili v mojom živote a postupne ich aj realizujem. Dnes som vyštudovaný doktor filozofie, doktor práva a veľký doktor filozofie práva.

Prečo práve štúdium práva?
Keď som skončil strednú školu, väčšina spolužiakov išla na vysokú školu. Ja som si povedal, že chcem zarábať peniaze. Mal som sľubne rozbehnutú kariéru grafika. Pracoval som pre významnú grafickú agentúru na Slovensku, ktorá si ma vybrala už ako študenta strednej školy. Ale prišiel mi povolávací rozkaz a nasledoval rok vojenčiny. Neslúžil som v klasickej armáde, boli sme pridelení pod prezídium policajného zboru. Zaujalo ma to a povedal som si, budem policajt. Bolo to krehké obdobie ponovembrovej demokracie. Politika a právo sa vyvíjali, presne tak, ako nové zákony a princípy právneho štátu. Bol tu aj organizovaný zločin – v tom čase priamo prekvital. Dostal som sa do zvláštnej policajnej jednotky, tam som nabral veľa skúseností. Chcelo to mať aj zodpovedajúce právne vedomie, preto štúdium práva. Poznal som kriminalistiku a kriminológiu, vedné disciplíny, ktoré spolu súvisia. A chcel som sa hlbšie zaoberať trestným právom, nájsť v tom filozofiu a logiku. A keďže právo je spojené aj s politológiou, tak som si ešte dorobil doktorát z politológie. Naučil som sa, ako funguje život, právo a politika.

Televízni diváci vás poznajú aj z televízneho seriálu Mafiáni, ktorý verejnoprávna televízia po úspešnej premiére znova v súčasnosti ponúka.
Aj táto zaujímavá epizóda z môjho života bola jedna veľká náhoda. Spoznal som sa s Gustávom Murínom, s autorom, ktorý písal knihy o mafiánoch a ktoré som ja čítal. Zaujímali ma, pretože som sa v tom čase venoval tejto problematike. Takže som vedel, ako sa niektoré veci naozaj stali, že ich viem zrecenzovať a poprípade potvrdiť fakty, o ktorých som presne vedel. Raz sme sa stretli a povedal mi, že ide robiť seriál o mafiánoch. Že či by som mu nepomohol so scenárom, úpravami a korektúrami. Potom prišla požiadavka, či nebudem v niektorých epizódach dokonca účinkovať na obraze ako bezpečnostný analytik, keďže som sa tým nejaký čas živil. Nechal som sa nahovoriť. Dohodli sme sa na podmienkach, povedal som mu, ktorým témam sa chcem vyhnúť a začal som rozprávať na kameru o mafiánoch, ktorých som poznal, s ktorými som mal pracovnú skúsenosť.

Dostali ste aj nejaké negatívne odozvy či komentáre, ktoré sa vás týkali, spojené so seriálom?
Práve naopak. Moje vystupovanie prijalo „publikum“ veľmi fajn, pozitívne, z čoho som bol aj ja prekvapený. Ľudia ma zdravili v obchode, nie kvôli extra popularite, ale preto, že si spojili moju tvár so seriálom. Zdravili ma akože … zo slušnosti. Keď sa seriál premiéroval, mal veľký úspech. Teraz RTVS vysiela tretiu reprízu. Stávalo sa mi, že si ma na benzinkách odchytili pumpári, ktorí sa chceli o tom rozprávať. Tá doba ich zaujímala a veľmi to prežívali. Niekedy to bolo príjemné, niekedy naopak, cez čiaru. Chcel som, aby ten príbeh bol čo najreálnejší, aby čo najviac odzrkadľoval dobu, ktorú som aj ja prežíval. Verím, že sa to podarilo.

Do akej miery sa kryjú či bijú povolania kriminalista, vyšetrovateľ a poradca premiéra?
Diplomacia so štátnou ochranou bezpečnosti krajiny veľmi úzko súvisia. A ochrana a bezpečnosť bola aj moja vtedajšia práca. Nabral som praktické skúsenosti, spoznal som činnosti policajného zboru a zvláštnych činností. Moje súčasné pôsobenie v pozícii poradného zboru premiéra SR je akýmsi prirodzeným kariérnym posunom v mojom živote. Vždy som rád prijímal výzvy v spojení so skúsenosťami, ktoré som nadobudol. Čo sa týka politiky, myslím si, že ide o zdravé a užitočné spojenie. Poznám bezpečnostné zložky, viem ako v štáte fungujú. Poznám právo, politológiu a medzinárodné vzťahy, ktoré mám tiež vyštudované. Politika ma vždy zaujímala a fascinovala. Je to spojenie všetkých mojich skúseností v živote, aby som urobil pre Slovensko to najlepšie, čo dokážem.

Čo je na politike podľa vás najťažšie?
Spojenie s politikou je veľmi náročné. Strácate súkromie, strácate voľný čas, pribúdajú zodpovednosť, náročné úlohy, nové výzvy… Byť v politike je umenie, ale je to veľmi ťažká vec. A stále platí, že politika je aj veľké huncútstvo.

Autor: Nina Osvaldová
Foto: Archív Petra Majtána

Nina Osvaldová
Najnovšie články od Nina Osvaldová (zobraziť všetky)

You Might Also Like

64 komentárov

 • Reply
  https://www.cucumber7.com/
  4. januára 2024 at 12:36

  Hello, I enjoy reading through your article post. I wanted to
  write a little comment to support you.

  Check out my blog … https://www.cucumber7.com/

 • Reply
  "https://x.com/rayanwebb/status/1740571631867830311?s=20
  12. januára 2024 at 20:47

  It’s difficult to find educated people on this topic,
  but you sound like you know what you’re talking about!
  Thanks

  Feel free to visit my page; „https://x.com/rayanwebb/status/1740571631867830311?s=20

 • Reply
  "https://estrogen.fyi/index.php/User:KeenanHandcock6
  13. januára 2024 at 20:55

  „Сверхъестественное“ представляет собой увлекательный рассказ о приключениях братьев Винчестеров, путешествующих
  по миру в поисках паранормальных явлений и
  борющихся с нечистой силой. Они сталкиваются
  с самыми разными сущностями – от зловещих демонов и
  блуждающих духов до небесных ангелов и забытых божеств.

  Каждая серия этого сериала –
  это отдельная история, наполненная удивительными событиями и богатая своей уникальной мифологией.
  Просмотр „Сверхъестественного“ в
  режиме онлайн позволяет зрителям погрузиться в захватывающий мир,
  в котором реальность переплетается с фантастикой.
  Этот популярный сериал обязательно поразит вас своей драматичностью, остроумием и запоминающимися
  героями.

  Feel free to surf to my web blog :: „http://erwinbrandenberger.ch/index.php?title=Benutzer:BarryGrasser76

 • Reply
  1xbet
  17. januára 2024 at 3:44

  Online Bahis Şirketi: İnternet Üzerinden Bahis Oynamak için En İyi
  Seçenekler

  Online bahis şirketleri, spor bahisleri ve casino oyunları gibi farklı bahis seçenekleri sunan internet
  tabanlı platformlardır. Bu makalede, online bahis şirketlerinin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve en iyi seçenekleri
  nasıl seçebileceğinizi ele alacağız.

  Online Bahis Şirketi Nedir?

  Online bahis şirketleri, spor müsabakalarına ve çeşitli casino oyunlarına bahis yapma imkanı sunan web siteleri veya uygulamalardır.
  Bu şirketler, kullanıcılara çeşitli spor dallarında
  bahis yapma fırsatı sunarlar. Aynı zamanda, popüler casino
  oyunlarına da erişim sağlarlar, bu da kullanıcılara eğlence ve kazanç fırsatları sunar.

  Online bahis şirketleri, kullanıcıların hesaplarına para yatırarak veya kredi kartı
  gibi ödeme yöntemlerini kullanarak bahis oynamalarını sağlarlar.
  Bahisler genellikle canlı maçlar sırasında veya
  önceden belirlenmiş etkinlikler için yapılabilir. Kullanıcılar,
  istedikleri bahis türünü seçebilir ve
  ardından bahislerini yerleştirebilirler.

  Online Bahis Nasıl Çalışır?

  Online bahis şirketleri, kullanıcıların bahis yapmak için kayıt olmalarını ve bir hesap
  oluşturmalarını gerektirir. Kayıt işlemi genellikle kişisel bilgilerinizi vermenizi ve bir kullanıcı adı ile şifre seçmenizi içerir.
  Ayrıca, hesabınıza para yatırmanız gerekecektir.

  Bahis yapmadan önce, kullanıcılar genellikle spor müsabakaları veya casino oyunları arasında
  seçim yapabilirler. Spor bahisleri oynamak isteyenler, tercih ettikleri spor dalını ve müsabakayı seçebilirler.

  Canlı bahis seçeneği genellikle mevcuttur ve kullanıcılar
  bir müsabaka devam ederken bahis yapabilirler.

  Online bahis şirketleri, bahis oranlarını belirler.
  Bu oranlar, bahislerin potansiyel kazançlarını gösterir.
  Kullanıcılar, bahislerini belirledikleri oranlarla yerleştirirler.
  Kazançlar, bahis miktarı ile oranın çarpılmasıyla hesaplanır.

  Online Bahis Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Online bahis oynarken güvenilir bir şirketi seçmek önemlidir.

  İşte bir online bahis şirketi seçerken dikkate almanız gereken bazı faktörler:

  1. Lisans ve Güvenilirlik: İyi bir online bahis şirketi, geçerli bir lisansa
  sahip olmalıdır. Lisans, şirketin yasal
  olarak faaliyet gösterdiğini ve güvende olduğunuzu
  gösterir. Ayrıca, şirketin müşteri yorumlarına ve değerlendirmelerine dikkat etmek
  de faydalı olabilir.

  2. Çeşitlilik: En iyi online bahis şirketleri, farklı spor dallarında ve
  casino oyunlarında geniş bir seçenek sunar. Böylece kullanıcılar istedikleri oyunları ve bahis türlerini seçebilirler.

  3. Bonuslar ve Promosyonlar: Bazı online bahis şirketleri,
  yeni kullanıcılara hoş geldin bonusları ve mevcut müşterilere düzenli promosyonlar sunar.
  Bu bonuslar ve promosyonlar, bahis yaparken ek kazanç sağlayabilir.

  4. Mobil Uygulama: Birçok kişi bahis yapmayı mobil cihazları üzerinden tercih eder.
  Bu nedenle, kullanıcı dostu bir mobil uygulamaya sahip bir online bahis şirketi
  seçmek önemlidir.

  5. Ödeme Yöntemleri: Online bahis şirketlerinin farklı ödeme yöntemleri kabul ettiğini kontrol edin. Kullanıcıların kolayca para yatırabilmesi ve çekebilmesi önemlidir.

  Sonuç olarak, online bahis şirketleri, spor bahisleri ve casino oyunları sevenler için eğlenceli ve
  heyecan verici bir seçenek sunar. Ancak güvenilir bir şirketi seçmek ve sorumlu bahis
  oynamak önemlidir. Yukarıda belirtilen faktörleri göz önünde bulundurarak,
  en iyi online bahis deneyimini yaşayabilirsiniz.
  İyi şanslar dileriz!

  Have a look at my blog :: 1xbet

 • Reply
  Старое пианино сериал 2022 смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве
  25. januára 2024 at 7:29

  Вас приветствует онлайн-кинотеатр, где можно смотреть лучшие
  русские сериалы онлайн бесплатно в отличном качестве.
  Если вы ищете увлекательные и качественные сериалы на
  русском языке, то вы попали точно по адресу!

  Наш сайт предлагает широкий выбор новинок русских сериалов
  за 2021, 2022 и 2023 годы, а также постоянно обновляется с учетом
  самых свежих тенденций и интересов зрителей.

  Мы заботимся о том, чтобы предоставлять только актуальный и качественный
  контент. В нашем каталоге вы найдете разнообразие жанров – от
  драмы и комедии до триллеров и детективов.
  Каждый сериал отобран
  с особым вниманием к сюжету, актерскому составу и режиссуре.

  Помимо русскиих Старое пианино сериал 2022 смотреть онлайн бесплатно в хорошем качествеов, на сайте
  также доступны турецкие сериалы на
  русском языке, которые завоевали сердца многих зрителей.

  Наша цель – сделать ваш досуг как можно более увлекательным и разнообразным.

  Приятного просмотра!

 • Reply
  Черный пес все сезоны смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве
  25. januára 2024 at 7:51

  Вас приветствует онлайн-кинотеатр, где
  можно Черный пес все сезоны смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве лучшие русские сериалы онлайн бесплатно в отличном качестве.
  Если вы ищете увлекательные и качественные сериалы на русском языке, то вы попали точно по адресу!

  Наш сайт предлагает широкий выбор новинок русских
  сериалов за 2021, 2022 и 2023 годы,
  а также постоянно обновляется с
  учетом самых свежих тенденций и интересов зрителей.

  Мы заботимся о том, чтобы предоставлять
  только актуальный и качественный контент.
  В нашем каталоге вы найдете разнообразие жанров – от драмы и комедии до триллеров и детективов.
  Каждый сериал отобран с особым вниманием к
  сюжету, актерскому составу и режиссуре.

  Помимо русскиих сериалов, на сайте также доступны
  турецкие сериалы на русском языке, которые завоевали сердца многих зрителей.
  Наша цель – сделать ваш досуг как можно более увлекательным и разнообразным.

  Приятного просмотра!

 • Reply
  последний герой 2023 смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве
  25. januára 2024 at 8:03

  В нашем онлайн кинотеатре вы найдете
  лучшие русские сериалы, доступные для
  просмотра онлайн бесплатно и в отличном качестве.
  Наша коллекция включает в себя
  новинки последних трех лет: 2021, 2022 и последний герой 2023 смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве, а также классические сериалы, завоевавшие сердца зрителей.
  Мы предлагаем широкий выбор жанров: от драмы и комедии до боевиков и мелодрам,
  чтобы каждый смог найти что-то по своему вкусу.

  Каждый год русская кинематография радует нас все более качественными и увлекательными сериалами, и
  мы делаем все возможное, чтобы вы могли насладиться этими шедеврами в удобное для вас время.
  Наш сайт регулярно обновляется, предоставляя доступ
  к самым свежим и актуальным сериалам.
  Также здесь вы найдете и популярные турецкие сериалы на русском языке.

  Мы стремимся к тому, чтобы наши посетители получали максимум удовольствия от просмотра.

  Поэтому качество изображения и звука всегда на высоте.
  Погрузитесь в мир русских сериалов
  вместе с нами и наслаждайтесь просмотром в любое время!

 • Reply
  степные волки сериал 2016 смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве
  25. januára 2024 at 9:50

  Добро пожаловать на наш сайт, где вы можете бесплатно
  смотреть лучшие русские сериалы онлайн в отличном качестве.
  Наши посетители ценят нас за широкий выбор и актуальный контент.
  У нас есть все: от новинок
  русских степные волки сериал 2016 смотреть онлайн бесплатно в хорошем качествеов 2021,
  2022 и 2023 годов до проверенных временем хитов.

  Любители сериалов найдут
  здесь истории на любой вкус:
  драмы, комедии, детективы, и даже турецкие сериалы на
  русском языке. Мы регулярно обновляем нашу коллекцию, чтобы вы могли
  первыми наслаждаться самыми свежими и обсуждаемыми сериалами.
  Наш онлайн кинотеатр идеально подходит для тех, кто
  хочет окунуться в мир качественных русскиих
  сериалов.

  Каждый год русскоязычное кинопроизводство
  радует нас новыми и увлекательными историями.
  На нашем сайте вы найдете широкий спектр жанров и стилей,
  которые удовлетворят любые ваши предпочтения.
  Приглашаем вас присоединиться
  к нашему сообществу любителей качественных сериалов и
  начать своё путешествие в мир
  большого кино прямо сейчас!

 • Reply
  Environmental copper processing
  2. februára 2024 at 11:13

  Pollution control in copper recycling Copper scrap trade partnerships Copper alloys

 • Reply
  Copper scrap pickup
  3. februára 2024 at 12:31

  Industrial copper recycling Copper scrap auctions Copper scrap shipment

 • Reply
  Copper scrap recycling technology
  3. februára 2024 at 23:14

  Copper scrap transportation Copper scrap pricing strategy Copper scrap stockpiling

 • Reply
  Aluminium recycling ecosystem
  4. februára 2024 at 2:35

  Aluminium scrap safety standards Scrap aluminum transportation Benefits of recycling aluminum scrap

 • Reply
  Iron scrap reclamation operations
  4. februára 2024 at 15:11

  Scrap metal recovery Ferrous scrap recycling education Iron waste brokerage

  Ferrous metal exchange, Scrap iron processing, Metal waste recovery yard

 • Reply
  Aluminium waste disposal
  4. februára 2024 at 17:09

  Aluminium scrap recycling process Aluminium scrap cleaning Scrap aluminium sourcing

 • Reply
  Iron scrap dismantling
  4. februára 2024 at 23:42

  Scrap metal reclamation center Ferrous scrap recycling partnerships Iron scrap recovery and reclaiming

  Ferrous metal salvage, Scrap iron recovery facility, Metal waste recovery yard

 • Reply
  Aluminium scrap residue management
  5. februára 2024 at 23:17

  Scrap metal remelting Aluminium scrap transit logistics Scrap metal export-import regulations for aluminum
  Metal waste reclaiming, Aluminum cable scrap exporters, Metal recovery and reclamation solutions

 • Reply
  Aluminium recycling resource optimization
  6. februára 2024 at 16:00

  Metal waste reconstruction Aluminium scrap compaction Scrap aluminum grading
  Metal waste processing solutions, Recycling technology for aluminum cables, Scrap metal processors

 • Reply
  Scrap aluminium repurposing solutions
  7. februára 2024 at 4:52

  Scrap metal reclaiming facility Aluminium scrap pricing strategies Scrap aluminium insurance
  Scrap metal remelting, Scrap aluminum cable market analysis, Metal processing services

 • Reply
  Scrap aluminium material handling
  7. februára 2024 at 14:29

  Metal scrap brokerage services Scrap aluminium material testing Scrap aluminium valuation
  Scrap metal recovery operations, Aluminum cable scrap import, Scrap metal reclamation

 • Reply
  Aluminium recycling circular economy
  8. februára 2024 at 2:33

  Metal disposal services Aluminium recycling equipment financing Aluminium salvage operations
  Metal logistics services, Aluminum cable insulation stripping, Metal recovery processing

 • Reply
  Iron scrap reprocessing services
  8. februára 2024 at 16:41

  Scrap metal purity standards Ferrous waste reclaiming facility Iron scrap reclaiming and recycling

  Ferrous scrap reclamation solutions, Iron scrap warehousing, Metal recycling and disposal

 • Reply
  Aluminium scrap accounting
  8. februára 2024 at 16:47

  Environmentally friendly scrap metal trading Aluminium scrap market forecasting Aluminium scrap legal compliance
  Scrap metal financial analysis, Aluminum cable recovery, Scrap metal waste management

 • Reply
  Copper bar recycling
  10. februára 2024 at 3:12

  Copper scrap sorting Copper scrap export and trade Copper scrap distribution

  Metal reprocessing yard, Copper anode scrap acquisition, Scrap metal waste reduction initiatives

 • Reply
  Copper scrap refining methods
  10. februára 2024 at 9:27

  Industrial copper dismantling Copper is one of the most versatile metals in the world and is used extensively in a wide range of applications. From electrical wiring to plumbing and construction, copper is a vital component in many industries. Here are some of the most common uses of copper: 1. Electrical Wiring: Copper is an excellent conductor of electricity, making it ideal for use in electrical wiring. It is used in everything from power lines to the wiring in your home. 2. Plumbing: Copper is also widely used in plumbing systems. Its resistance to corrosion and ability to withstand high temperatures make it ideal for use in pipes and fittings. 3. Roofing: Copper roofing is durable and long-lasting. It is also beautiful and can add an elegant touch to any building. 4. Cookware: Copper cookware is highly valued by chefs and home cooks alike. Copper has excellent heat conductivity and can distribute heat evenly, making it ideal for cooking. 5. Currency: Copper has been used in coins for centuries. Today, it is still used in some coins, including the penny in the United States. 6. Architecture: Copper’s natural beauty and ability to patina over time make it a popular choice in architecture. It is often used in building facades and decorative elements. 7. Industrial Applications: Copper is also used in a variety of industrial applications, such as in the manufacturing of electric motors, transformers, and other electrical equipment. 8. Transportation: Copper is used in the manufacture of automobiles, airplanes, and other transportation vehicles. It is used in everything from wiring to brake pads. Overall, copper is a versatile metal with a wide range of applications. Its unique properties and durability make it an essential component in many industries, and it will continue to play an important role in the future Scrap metal reclaiming operations Sustainable copper refining Copper scrap dealer network Copper scrap trade policies Copper scrap suppliers Scrap metal recovery and repurposing

 • Reply
  Copper scrap regulations
  10. februára 2024 at 21:55

  Copper scrap shearing Copper has been used by humanity since ancient times, and today it is becoming increasingly important as a metal of the future. As technology and industry continue to grow, demand for copper is also rising, as this versatile metal is used in a wide range of products and applications. One of the key reasons for copper’s growing popularity is its excellent electrical conductivity. Copper is one of the best natural conductors of electricity, and is used extensively in electrical wiring and components. From power cables and transformers to circuit boards and motors, copper is an essential component of modern electrical systems. But copper’s usefulness extends far beyond electronics. It is also a key material in construction, where it is used for plumbing, roofing, and many other applications. Copper is highly resistant to corrosion and is often used in marine environments due to its ability to withstand saltwater exposure. Another important use for copper is in renewable energy systems. Solar panels and wind turbines both rely on copper for their electrical components, and as these technologies become more widespread, demand for copper is expected to grow significantly. In addition to its practical applications, copper has a unique aesthetic appeal. Its bright orange-red color and distinctive texture make it a popular choice for decorative objects and artwork. Despite its many uses and benefits, copper is not without its challenges. The mining and processing of copper can have significant environmental impacts, and efforts are being made to improve sustainability in this industry. Overall, however, copper’s versatility and reliability make it a metal of the future, with a role to play in powering our electronics, buildings, and transportation systems for generations to come Metal recycling reprocessing Sustainable copper refining Scrap Copper export Scrap copper prices Scrap Copper wire Scrap metal resource recovery

 • Reply
  소닉슬롯
  15. februára 2024 at 20:59

  this-is-a-small-world.com
  „마부탕, 차기 관료는 내각 학자…“

 • Reply
  프라그마틷
  15. februára 2024 at 23:23

  프라그마틱에 대한 글 읽는 것이 흥미로웠어요! 또한, 제 사이트에서도 프라그마틱과 관련된 정보를 제공하고 있어요. 함께 발전하며 지식을 나눠봐요!
  프라그마틱 플레이

  프라그마틱 슬롯을 다룬 글 정말 유익해요! 더불어, 제 사이트에서도 프라그마틱에 대한 새로운 소식을 전하고 있어요. 함께 지식을 나누면 좋겠어요!

  https://www.nutrapia.com
  http://pharmacymay.online
  https://jiangxiangtiyu.com/

 • Reply
  Iron salvage yard
  16. februára 2024 at 0:57

  Scrap metal relocation and recycling Metal scraps reclamation yard Iron scrap logistics services

  Ferrous material personal protective equipment, Iron waste reutilization center, Metal reclamation and salvage

 • Reply
  Copper scrap import
  16. februára 2024 at 10:01

  Copper hydroxide recycling Scrap Copper reuse Scrap metal distribution
  Recycling Copper cable, Scrap metal facility, Copper scrap purchasing

  Scrap metal reclamation depots, Copper scrap baling, Recycling facilities for Copper cable scrap, Metal waste storage services

 • Reply
  에그카지노
  17. februára 2024 at 5:33

  amruthaborewells.com
  이 소리에 놀란 그는 거의 비틀거릴 뻔했다.

 • Reply
  адреса медицинского педикюра в спб
  18. februára 2024 at 11:29

  Медицинский педикюр — это специализированная процедура, которая превосходит стандартный педикюр не только по степени комфорта и релаксации, но и с точки зрения поддержки здоровья ваших ног.
  Ключевым отличием является клинический подход к уходу
  за стопами, который предусматривает работы исключительно с использованием
  стерильного инструментария и под руководством квалифицированных специалистов, таких как подологи или дерматологи.

  В рамках медицинского педикюра особое
  внимание уделяется не только эстетике, но и
  профилактике различных проблем —
  от мозолей и натоптышей до вросшего ногтя и грибковых инфекций.
  Специалист тщательно анализирует состояние кожи и ногтей, предлагая индивидуальный план лечения
  и ухода. Клиенты, страдающие от диабета,
  варикозного расширения вен
  или других состояний, которые могут
  повлиять на здоровье ног, особенно ценят эту
  процедуру за ее безопасность и врачебный контроль.

  Медицинский педикюр предполагает использование специальных препаратов,
  которые не только бережно ухаживают за кожей,
  но и обладают лечебным эффектом.
  В отличие от обычного педикюра, где акцент делается на красоте и внешнем виде, в медицинском
  педикюре важнейшим является здоровье пациента.
  Это обеспечивает долгосрочные результаты, в том числе и профилактику будущих проблем с ногами.

  Выбрав медицинский педикюр, вы
  получаете не просто уход
  за ногами, а комплексную заботу о своем здоровье, которая способствует вашему благополучию
  и комфорту. Это инвестиция в свое здоровье,
  которая окупится сполна, подарив не только красивые и ухоженные стопы,
  но и радость от свободы движения без дискомфорта и боли.

  Visit my blog: адреса медицинского педикюра в спб

 • Reply
  소닉카지노
  19. februára 2024 at 3:44

  restaurant-lenvol.net
  이것이… 내가 꿈꾸던 병사 강화와 훈련 방법이 아닐까?

 • Reply
  WendellGlups
  19. februára 2024 at 14:31

  https://resheniezadachmarketing.ru/

 • Reply
  ElmerLed
  19. februára 2024 at 17:48

  https://yuridicheskiy-perevod.ru/

 • Reply
  DavidGlolf
  20. februára 2024 at 8:21

  https://kursovyesociologiya.ru/

 • Reply
  защита бизнеса юрист
  20. februára 2024 at 10:29

  Услуга юриста по составлению
  договоров любой сложности
  является основой для надёжного правового обеспечения бизнеса.
  Этот вид юридической помощи включает в себя
  разработку индивидуально составленных документов, которые учитывают специфику деятельности компании, рыночные реалии
  и последние изменения законодательства.

  Профессиональный юрист обеспечивает полное сопровождение процесса
  создания контрактов: от первоначальных
  переговоров и оценки рисков до подписания и последующего исполнения соглашений.
  Такой подход исключает правовые несоответствия и снижает вероятность возникновения спорных ситуаций.

  В рамках услуги осуществляется детальный
  анализ потребностей бизнеса, обеспечивается разработка основных и дополнительных положений договора, включая условия оплаты, поставки, сроки исполнения, обязательства
  сторон, гарантии и ответственность.
  Юрист также консультирует клиента по вопросам применимого законодательства, что
  позволяет исключить негативные
  последствия в виде штрафов и иных санкций.

  Эффективно составленный договор способствует минимизации рисков и создаёт устойчивую
  основу для долгосрочного и взаимовыгодного партнёрства.
  Обращение к опытному юристу гарантирует комплексный
  и профессиональный подход к правовому оформлению деловых отношений.

  my site … защита бизнеса юрист

 • Reply
  RaymondLit
  20. februára 2024 at 14:33

  https://pravgruzchiki.ru/

 • Reply
  Mariotoida
  20. februára 2024 at 19:24

  Демонтаж старого фундамента

 • Reply
  소닉슬롯
  22. februára 2024 at 12:00

  sm-casino1.com
  그 직후, 낮은 층에서 우르릉거리는 소리가 들렸다.

 • Reply
  슬롯사이트
  22. februára 2024 at 19:18

  sm-online-game.com
  Fang Jifan은 손을 잡고 큰 소리로 웃었습니다. „오늘 나는 수도를 무색으로 가르 칠 것입니다.“

 • Reply
  JosephVof
  22. februára 2024 at 19:37

  https://best-santehnika.store/

 • Reply
  프라그마틱 게임
  22. februára 2024 at 22:21

  프라그마틱 플레이의 홈페이지에서 더 많은 슬롯을 찾아보세요.
  프라그마틱 슬롯

  프라그마틱에 대한 글 읽는 것이 흥미로웠어요! 또한, 제 사이트에서도 프라그마틱과 관련된 정보를 제공하고 있어요. 함께 발전하며 지식을 나눠봐요!

  https://honggoon.com/hot/
  https://www.komps.site
  https://fzyifan.com/hot/

 • Reply
  JamesAgold
  23. februára 2024 at 14:42

  https://seo116.ru/

 • Reply
  ???프라그마틱 게임
  23. februára 2024 at 15:32

  10yenharwichport.com
  „잠깐만요!“ 홍지황제가 눈을 가늘게 뜨고 말했다. „꽃밭이 어디 있소?“
  https://u8send.com/

 • Reply
  FrankKaf
  23. februára 2024 at 22:18

  Услуга сноса старых частных домов и вывоза мусора в Москве и Подмосковье под ключ от нашей компании. Работаем в указанном регионе, предлагаем услугу разобрать дом в подмосковье. Наши тарифы ниже рыночных, а выполнение работ гарантируем в течение 24 часов. Бесплатно выезжаем для оценки и консультаций на объект. Звоните нам или оставляйте заявку на сайте для получения подробной информации и расчета стоимости услуг.

 • Reply
  lfchungary.com
  24. februára 2024 at 5:55

  pragmatic-ko.com
  Zhu Houzhao는 Fang Jifan이 자신을 지키고 있다고 불평하면서 지저귀고 흥얼 거리기 시작했습니다.

 • Reply
  소닉카지노링크
  25. februára 2024 at 15:01

  sm-slot.com
  갑자기 그의 눈이 뜨였고 이 눈에 빛이 있었다.

 • Reply
  Richardhog
  25. februára 2024 at 17:39

  https://hidehost.net/

 • Reply
  Jamarvor
  25. februára 2024 at 20:45

  поддержка и развитие сайтов

 • Reply
  JamesFak
  26. februára 2024 at 0:13

  https://hidehost.net/

 • Reply
  프라그마틱 게임
  26. februára 2024 at 1:51

  프라그마틱의 게임은 항상 다양한 테마로 놀라워요. 이 사이트에서 더 자세한 정보를 찾아보세요!
  프라그마틱 게임

  프라그마틱 슬롯에 대한 내용이 정말 도움이 되었어요! 더불어, 제 사이트에서도 프라그마틱과 관련된 정보를 찾아보세요. 함께 서로 이야기하며 더 많은 지식을 쌓아가요!

  https://www.s9winmy.com
  https://www.p2w-club.com
  https://www.istantaneateatro.com

 • Reply
  Thomashek
  26. februára 2024 at 17:57

  seo продвижение по трафику

 • Reply
  Thomashek
  26. februára 2024 at 20:12

  раскрутка seo

 • Reply
  lfchungary.com
  27. februára 2024 at 3:43

  pragmatic-ko.com
  그리고 이 갑작스러운 약탈은 요동에 막대한 손실을 입혔습니다.

 • Reply
  Michaelabone
  27. februára 2024 at 8:12

  https://hidehost.net/

 • Reply
  에그벳슬롯
  28. februára 2024 at 2:05

  strelkaproject.com
  그러나 이것이 Fang Jifan이 방향을 조정했다는 의미는 아닙니다.

 • Reply
  Kennethvic
  28. februára 2024 at 3:15

  https://beckom.ru/

 • Reply
  Davidces
  28. februára 2024 at 7:12

  https://seolinkedin.ru/

 • Reply
  pragmatic-ko.com
  28. februára 2024 at 11:23

  lfchungary.com
  시사는 이미 그러한 타블로이드와 불가분의 관계입니다.

Leave a Reply